Dlaczego warto skorzystać z księgowego prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii?

Polacy którzy prowadzą działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii z pewnością będą poszukiwali firmy która może zająć się obsługą finansową i księgową.

Z pewnością pomoc księgowego może odciążyć ich z wielu zadań związanych z prowadzeniem firmy, będą mogli ten czas przeznaczyć na rozwój własnego biznesu. Oczywiście księgowość to także gwarancja poprawności wszystkich rozliczeń, należy pamiętać iż przepisy mogą niejednokrotnie być dość zawiłe, dlatego też należy na bieżąco znać wszystkie przepisy dotyczące rozliczeń firm.

Dlaczego warto skorzystać z księgowego prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii?

Zewnętrzna księgowość odciąży przedsiębiorcę?

Dodatkowo zewnętrzny księgowy może załatwić także wszystkie sprawy urzędowe, dzięki czemu będziemy znacznie mniej obciążeni. Z pewnością dzięki zewnętrznej księgowości nie będziemy musieli się przejmować, zastanawiać czy dobrze wypełniliśmy wszystkie dokumenty czy załatwiliśmy w poprzednim miesiącu wszystko jak należy. Oczywiście w Wielkiej Brytanii możemy prowadzić działalność na zasadzie Limited Company, w tym przypadku właściciel spółki wypłaca sobie wynagrodzenie które traktowane jest jako koszt w prowadzeniu firmy, dzięki temu można będzie odprowadzać niższe podatki. Z pewnością z tego rodzaju formy zatrudnienia korzystają kierowcy którzy pracują w Wielkiej Brytanii.

Oczywiście w zależności od charakteru naszej pracy, księgowy doradzi nam na jakiej zasadzie powinniśmy się zatrudnić czy też jaki tego rodzaju firmy powinniśmy założyć aby płacić jak najniższe podatki, zarabiać jak najwięcej. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż w przypadku Limited Company będziemy prowadzili pełną księgowość. Zatem należy rozliczać miesięczne wynagrodzenia, odprowadzać wszystkie podatki oraz składki. Będzie to wymagało także przygotowania okresowych rozliczeń podatku VAT, oraz sporządzania raportów rocznych. Dlatego też w tym przypadku wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie księgowego który będzie mógł zająć się wszystkimi sprawami.

Jeżeli poszukujemy polskiego księgowego w Londynie, warto wejść na stronę https://cblfinance.co.uk, znajdziemy tam wszystkie szczegóły dotyczące współpracy, znajdziemy kontakt, będziemy mogli zadzwonić i dowiedzieć się jak może wyglądać współpraca z ksiegowym.