Naturalny marmur czy płytki z efektem marmuru, co wybrać?

Naturalny marmur jest bez wątpienia jednym z najbardziej luksusowych materiałów wykończeniowych, jakie możemy zastosować w domu.

Dawniej marmur był stosowany tylko w bogatych, luksusowych projektach wykończeniowych, ale ostatnio wprowadza się go do nowoczesnych wnętrz w postaci płytek gresowych o wyglądzie marmuru. Możemy zatem urządzić marmurową łazienkę bez konieczności wydawania dużych kwot na materiał wykończeniowy, który wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych.

Naturalny marmur czy płytki z efektem marmuru, co wybrać?

Jakie cechy mają płytki gresowe Egen Arabescato?

Ważną zaletą płytek gresowych z efektem marmuru jest ich wszechstronność, niewiele materiałów wykończeniowych ma tyle zastosowań, co trwały i mrozoodporny gres. Płytki gresowe są również wodoodporne i antypoślizgowe, możemy je zatem zastosować na podłogach w kuchni, łazience czy przedpokoju bez ryzyka poślizgnięcia się na wilgotnej powierzchni. Dodatkowo płytki gresowe można stosować na tarasie, schodach zewnętrznych, patio, uzupełniając w ten sposób wygląd nieruchomości.

Płytki o wyglądzie naturalnego marmuru mogą być również wielkoformatowe, zatem można je zastosować również na większych powierzchniach. Rektyfikacja sprawia, że możemy zastosować minimalną fugę dla spójnego efektu. Zazwyczaj płytki imitujące kamień są tonalne, oznacza to, że nie ma dwóch identycznie wybarwionych płytek, co doskonale odwzorowuje naturalny materiał, który różni się odcieniami, wzorami, żyłkowaniem. Wzory i odcienie na poszczególnych płytkach mogą się znacznie różnić, to właśnie te niedoskonałości sprawiają, że płytki imitujące kamienie naturalne są tak atrakcyjne wizualnie i estetycznie. Tego typu płytki mogą zmienić zwykłą łazienkę w pomieszczenie naprawdę wyjątkowe.

Naturalny marmur jest drogi i dość trudny w utrzymaniu, ale jako alternatywę producenci oferują szeroki wybór płytek gresowych o wyglądzie marmuru w różnych odcieniach i rozmiarach. Jeśli szukasz jasnych płytek z ciemnym żyłkowaniem o dużych rozmiarach, zobacz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ARABESCATO/7566 ofertę płytek imitujących marmur Egen Arabescato. Wysokiej jakości płytki z efektem marmuru są znacznie bardziej praktyczną alternatywą dla naturalnego marmuru i równie atrakcyjną.