Co musisz wiedzieć o astmie: kilka świetnych wskazówek

Płuca są absolutnie niezbędne do zdrowego życia, wszyscy o tym wiedzą, ale wszyscy nie wiedzą, jak żyć i utrzymać wytrzymałość podczas astmy.

Prowadzenie normalnego, bezpiecznego życia jest niezwykle możliwe i nie powinieneś pozwalać nikomu mówić ci inaczej. Możesz kontrolować astmę za pomocą leków, terapii i słuchając rad swojego lekarza.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Astma jest chorobą przewlekłą i wymaga ciągłego zarządzania zdrowiem. Lekarz może przepisać leki, które należy przyjmować codziennie. Ponadto prawdopodobnie będziesz mieć leki do zażycia w przypadku ataku. Omów strategie leczenia zarówno z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, jak i alergologiem.Jeśli zauważysz, że masz łagodny atak astmy, wypychaj powietrze z płuc, aż będą puste. Wydychaj szybko i mocno. Mocno wypchnij powietrze z płuc. Wykonaj trzy wdechy z krótkimi wdechami, a czwartym weź głębszy wdech, aby Twoje płuca były pełne powietrza, ale nadal wygodne. Co musisz wiedzieć o astmie: kilka świetnych wskazówek

Następnie ponownie wydychaj tak mocno, jak tylko możesz.

Rytm oddychania, który tworzysz w ten sposób, sprawi, że będziesz świadomy każdego oddechu, jaki bierzesz. Ponadto wielokrotnie opróżnia płuca z powietrza, dzięki czemu możesz wciągnąć więcej powietrza bogatego w tlen. Możesz generować plwocinę, ale głównym celem jest ponowne regularne oddychanie.Jeśli ktoś w twoim domu ma astmę, zadbaj o czystość w domu, zwłaszcza w sypialni, aby zmniejszyć ryzyko ataku. Przechowuj jedzenie w kuchni lub na stole w jadalni i unikaj palenia papierosów w środku. Nie używaj silnych środków czyszczących ani wybielaczy i wywietrzaj dom natychmiast po czyszczeniu.Wierz lub nie, ale wykonywanie ćwiczeń oddechowych może być korzystne dla pacjentów z astmą. Czynności takie jak dmuchanie balonów, gra na instrumencie dętym drewnianym i śpiewanie mogą zwiększyć pojemność płuc, co może pomóc złagodzić objawy astmy. Jeśli czujesz, że podczas wykonywania tych czynności oddychasz ciężko, zrób sobie przerwę.U wielu osób ich domy mogą wywoływać astmę, a nawet powodować astmę w pierwszej kolejności. Do takich czynników drażniących należą zarodniki pleśni, kurz, dym i opary chemiczne. Aby ograniczyć ataki astmy i zachować zdrowie, inspektor powinien co roku usuwać wszelkie szkodliwe czynniki. Również sprzątanie domu może pomóc w tym gromadzeniu się.Wilgotny dom spowoduje pojawienie się pleśni lub pleśni. Są uciążliwe dla osób z astmą; ataki astmy, które wywołują, wymagają ich wyeliminowania. Postaraj się więc, aby twój dom był suchy. W chłodne, zimowe miesiące może pomóc osuszacz. Latem klimatyzator w naturalny sposób usuwa dużo wilgoci z powietrza.Pozostań w domu, gdy trawa jest koszona lub przycinana, jeśli pyłki trawy są jednym z wyzwalaczy astmy. Ponieważ pielęgnacja trawnika pobudza pyłki, przebywanie w pobliżu podczas koszenia trawy może spowodować atak astmy. Zamiast tego pozostań w domu z zamkniętymi oknami i drzwiami, aby zmniejszyć narażenie na pyłki.Życie z astmą jest wyzwaniem, ale możesz sobie z tym poradzić, stosując się do dobrych rad. Trwa marsz w kierunku wyleczenia, a za kilka dziesięcioleci astma prawdopodobnie przejdzie do przeszłości.