Worki do odkurzaczy domowych

Odkurzacze workowe mogą posiadać różne typy worków, które dobieramy w zależności od modelu.

Najczęściej są to worki papierowe lub też syntetyczne, warto zwrócić uwagę, iż w przypadku worków papierowych możemy mieć do czynienia z niższą mocą ssania. Dodatkowo worki papierowe szybciej się będą zapychały, posiadają mniejszą pojemność niż worki wykonane z włókien. Oczywiście w workach papierowych może znaleźć się także warstwa fizeliny, która dodatkowo będzie filtrowała kurz oraz pył. Zaletą worków papierowych jest dużo niższa cena niż worków syntetycznych, jednak często wystarczają one na krótszy okres czasu.

Worki do odkurzaczy domowych

Jak wybrać worek do naszego odkurzacza?

Zaletą worków syntetycznych jest możliwość lepszego wypełnienia komory w odkurzaczu, dzięki temu w jednym worku zmieści się więcej kurzu i pyłu niż w workach papierowych. Dodatkowo zapewniają one lepszą filtrację, posiadają trzy warstwy materiału, który pozwala na wyłapanie drobnych cząstek. Z pewnością mogą one zatrzymać roztocza oraz pleśń, dlatego są dobrym rozwiązaniem w przypadku jeżeli jesteśmy alergikami.

Worki syntetyczne pozwalają także uzyskać większą moc ssania naszego odkurzacza, dlatego korzystanie z worków syntetycznych regularnie może przedłużyć żywotność naszego sprzętu. Oczywiście worki syntetyczne są trwalsze, nie ulegną przedarciu tak jak worki papierowe, są bardziej odporne na działanie ciśnienia w odkurzaczu. Jeżeli chcemy wybrać worek odpowiedni dla naszego odkurzacza, powinniśmy znać jego model, wybrać worek o odpowiednim kształcie. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest uchwyt, mogą być to uchwyty tekturowe czy też plastikowe, wiele z nich posiada także funkcję zamknięcia worka po wyjęciu. Wymieniając worki warto zwrócić także uwagę na filtr HEPA, powinien on być wymieniany w naszym odkurzaczu o co kilka miesięcy, dzięki czemu będzie skutecznie wraz z workami filtrował powietrze, które wydostaje się z odkurzacza.

Nowe worki do odkurzacza oraz filtry możemy zakupić obecnie w Internecie, znajdziemy w sklepach z akcesoriami AGD bardzo wiele modeli. Mogą być to przykładowo worki do odkurzacza Sencor, dodatkowo warto zaopatrzyć się także w zapasowy filtr. Możemy sprawdzić różnice cen między workami papierowymi oraz syntetycznymi i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

Posted in: Dom