Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego domu do zakupu

Teraz jest świetny czas na zakup na rynku nieruchomości.

Ceny są niskie, stopy procentowe świetne, a rynek obfituje w cudowne nieruchomości. Proces zakupu domu może jednak czasami być mylący, a przy zalanym rynku proces wyboru może wydawać się przytłaczający. W tym artykule omówimy kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić dom swoich marzeń.Prywatne lub twarde pożyczki od inwestorów w nieruchomości mogą być jedyną opcją, jeśli planujesz przerzucić dom na dzisiejszym rynku nieruchomości. Chociaż są one kosztowne, są znacznie łagodniejsze w swoich warunkach i łatwiejsze do uzyskania w krótkim czasie, dzięki czemu nie musisz rezygnować z dobrej oferty.Poświęć trochę czasu na zbadanie inspektora pod kątem potencjalnej nieruchomości. Powinieneś upewnić się, że są certyfikowani, pracują dla renomowanej firmy i, jeśli to możliwe, są w stowarzyszeniu inspektorów, które jest non-profit. Jeśli nie, ich poświadczenia mogą być dostarczone przez nie renomowaną organizację, która dostarcza je za jedynie opłatę.Aby chronić swoje interesy przy zakupie nieruchomości, nie korzystaj z pośrednika sprzedającego. Można by pomyśleć, że najłatwiej byłoby zadzwonić pod numer agenta na znaku „na sprzedaż”, ale agent pracuje dla sprzedawcy i musi na pierwszym miejscu postawić potrzeby sprzedawcy. Aby się zabezpieczyć, zatrudnij agenta kupującego.Jeśli dom wymaga kilku poprawek, może sprzedać go za znacznie niższą cenę. Daje to możliwość wejścia po niższych kosztach i wydawania pieniędzy w mniejszych seriach w miarę dokonywania napraw. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego domu do zakupu

Jeśli zdarzy ci się kupić nieruchomość za świetną cenę, możesz również dodać znaczną część kapitału własnego, dokonując odpowiednich ulepszeń.

Skoncentruj się na kładzeniu nacisku na możliwości domu, a nie na jego wady. Zignoruj ​​niedoskonałości powierzchni i zobacz, czy Twój wymarzony dom nie wygląda zza zniszczonej fasady.Aby zaoszczędzić pieniądze na podatkach od nieruchomości, należy kwestionować rachunek za każdym razem, gdy zostanie wydany. Każdy organ podatkowy ma formalny proces, aby poprosić go o ponowną wycenę nieruchomości, a wielu właścicieli domów stwierdza, że ​​są w stanie obniżyć wartość, po prostu dostarczając informacje o cenach, za które inne domy w okolicy sprzedały ostatnio.Kiedy szukasz domu, miej otwarte opcje i zawsze patrz na wielu potencjalnych klientów. Jeśli skupisz całą swoją energię na jednej nieruchomości i nie będziesz się rozglądać, możesz przegapić lepszą ofertę. Możesz być tak pochłonięty jedną nieruchomością, że nie masz motywacji, aby zacząć szukać od nowa, jeśli transakcja się nie powiedzie.Kupując dom, sprawdź wartości rynkowe w okolicy i złóż uczciwą ofertę cenową. Czasami może być kuszące, aby obniżyć piłkę sprzedawcy, ale może to go urazić. Obrażanie sprzedawcy może uniemożliwić mu kontrofertę lub nawet pozwolić ci ponownie licytować dom.Jeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę, poszukaj pożyczkodawcy, który udziela pożyczek 80:20. To dwie oddzielne pożyczki. Jedna to kwota 20% zaliczki, a druga to 80% potrzebne do kredytu na zakup. Często pochodzą one od tej samej firmy, ale są to dwie oddzielne pożyczki o różnych kwotach płatności i oprocentowaniu.To świetny czas na zakup! Rynek jest pełen wspaniałych nieruchomości, ceny są niskie, a oprocentowanie nie mogło być lepsze. Jak już wspomnieliśmy w tym artykule, proces zakupu domu może być przytłaczający, a czasem stresujący. Postępowanie zgodnie z podanymi przez nas wskazówkami może pomóc. Sprawi to, że proces zakupu będzie przyjemniejszy, a wynik łatwiejszy dla Ciebie.