Jak wykonać trening twarzy?

Joga twarzy to seria ćwiczeń, które mają na celu zrobienie tego, co tradycyjna joga robi z ciałem, a mianowicie rozluźnienie, odmłodzenie i ujędrnienie mięśni.

Może pomóc usunąć toksyny z organizmu, poprawić krążenie krwi, umożliwiając dotarcie do komórek skóry większej ilości tlenu, co skutkuje czystą, zdrową cerą i pięknym wewnętrznym blaskiem.

Jak wykonać trening twarzy?

Jaki jest cel jogi twarzy?

Ćwiczenia jogi twarzy mają również na celu ujędrnienie każdego mięśnia twarzy, szczególnie w okolicach policzków, ust, czoła i brwi. Chociaż jogę można ćwiczyć o każdej porze dnia, to jednak jogę twarzy zaleca się wykonywać zaraz po przebudzeniu, aby zapewnić uczucie odświeżenia i rozświetlenia przez resztę dnia. Upewnij się, że masz czyste ręce i twarz, zanim zaczniesz ćwiczenia. Ćwiczenia jogi twarzy zmniejszają napięcie twarzy, stymulują krążenie. Masowanie zmniejsza stres i wspomaga drenaż limfatyczny, działa uspokajająco i sprawia, że czujesz się dobrze.

Joga twarzy to naturalna alternatywa dla liftingu, która może przynieść trwałe rezultaty. Technika ta wykorzystuje różnorodne masaże i ćwiczenia, aby celować w twarz, szyję, dekolt i ramiona. Joga jest skuteczna w poprawie strukturalnego wyglądu twarzy poprzez wzmocnienie mięśni i skóry twarzy. Konsekwentna praktyka jogi twarzy pomoże Ci stworzyć pozytywne, długoterminowe zmiany. Oprócz wielu korzyści, jakie oferuje joga twarzy, efekty nie ograniczają się tylko do skóry, joga poprawia również ogólne samopoczucie i samoocenę.

Podczas gdy codziennie poruszamy twarzą podczas uśmiechania się, mówienia, jedzenia, joga twarzy to nie tylko ruch mięśni twarzy. Różnica polega na intencji, z jaką ćwiczysz mięśnie twarzy w celu rozluźnienia, a także wzmocnienia ich z biegiem czasu poprzez izolowane ruchy. Czy to poprzez mimikę twarzy, czy spędzanie zbyt dużo czasu przed naszymi ekranami, mamy tendencję do utrzymywania napięcia na naszych twarzach. Joga twarzy pomaga w przełamywaniu wzorców ruchów, przez które utrzymujemy napięcie, takich jak marszczenie brwi, napinanie ramion, napinanie żuchwy, poprzez stymulację układu limfatycznego, oraz rozluźnienie mięśni i skóry.